ROSZCZENIA

Wejdź do portalu obsługi roszczeń ubezpieczenia stomatologicznego

Najczęściej zadawane pytania dotyczące roszczeń

Przejrzyj najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać natychmiastową pomoc lub skontaktuj się z nami, jeśli lista nie zawiera odpowiedzi na Twoje pytania

Hide Item

Jak złożyć roszczenie o zwrot kosztów?

Tylko osoba ubezpieczona może składać roszczenia o zwrot kosztów poprzez przesłanie roszczenia za pośrednictwem strony internetowej https://www.cavitas.pl/roszczenia/pl lub poprzez e-roszczenia w aplikacji mobilnej Cavitas.

Kiedy należy przesłać fakturę za leczenie stomatologiczne w celu uzyskania zwrotu kosztów?

Fakturę za leczenie stomatologiczne należy przesłać w celu uzyskania zwrotu kosztów najpóźniej w ciągu 6 miesięcy od daty leczenia. Jeżeli leczenie składa się z kilku etapów.

Jakie dokumenty należy przesłać, aby otrzymać zwrot kosztów?

Osoba ubezpieczona ma obowiązek przekazać administratorowi roszczeń za pośrednictwem https://www.cavitas.pl/roszczenia/pl fakturę za leczenie stomatologiczne oraz kopię dowodu płatności potwierdzającego ten koszt. Przeczytaj również artykuł 7 warunków ubezpieczenia Cavitas.

Jakie informacje musi zawierać faktura za leczenie stomatologiczne, aby otrzymać zwrot kosztów?

Faktura kliniki stomatologicznej musi zawierać:
– imię i nazwisko oraz numer rejestracyjny lekarza dentysty;
– datę zabiegu (-ów);- ilość wykonanych zabiegów;
– liczbę leczonych zębów podczas leczenia, jeśli ma to zastosowanie;
– cenę wykonanego(-ych) zabiegu (-ów);
– całkowitą kwotę roszczenia.

Jak szybko roszczenia są rozpatrywane i jak szybko zwracane są koszty?

Od dnia przekazania wszystkich wymaganych informacji dotyczących roszczenia administrator roszczeń w ciągu 3 dni roboczych wysyła zawiadomienie o roszczeniu na adres e-mail ubezpieczonego, a zwrot kosztów następuje w ciągu 5 dni roboczych od dnia wystawienia zawiadomienia o roszczeniu.

Jaka kwota jest wypłacana za każde roszczenie?

Koszty osoby ubezpieczonej poniesione na leczenie zostaną zwrócone albo do kwoty ceny leczenia u dentysty, albo do kwoty ceny leczenia lub kategorii leczenia i grupy podanej na aktualnej liście kwalifikujących się zabiegów wymienionych w artykule 12 – Załącznik A, w zależności od tego, która z nich jest niższa i zgodnie z artykułem 6 warunków ubezpieczenia stomatologicznego Cavitas.

Dlaczego konieczna jest wstępna autoryzacja niektórych zabiegów?

Preautoryzacja to proces polegający na przekazaniu ubezpieczonemu przed leczeniem informacji o tym, czy planowane lub proponowane przez lekarza leczenie objęte jest ubezpieczeniem. Jest to cenna informacja dla osoby ubezpieczonej, czy pozwala zdecydować czy kontynuować zaplanowane leczenie, czy też poszukać leczenia mniej kosztownego.